Kersti Ojasalu, kuidas läheb Kärdla nukuteatril?

Nukuteater SoomesNukuteatril läheb üldiselt hästi, kirjutame projekte Uus tn 1 maja unistuste lainel. Hiljuti saime DagoPen-ilt kätte põhjaliku hoone rekonstrueerimisprojekti, rahastus LEADER programmist. Nüüd aga suurem töö alles algab, sest vaja kirjutada uued projektid nende tööde reaalseks elluviimiseks, kogu projekti maksumus ligi 200 000 eurot.

11. novembril sai kultuuriministeeriumile üks nukutöökoja projekt saadetud. Reet Kokovkin teavitas mind Saarte pärimusliku kultuurikeskonna programmist ja aitas mul ka seda projekti koostada. Nukutegemist tuleb õpetama teatrikunstnik Mae Kivilo. Esimene töötuba on planeeritud märtsi, aga Maega teeme juba enne kavandeid ja proovitöid. Nukkude disain arvestab Kärdla vabrikuaegset materjali ja moodi.

Novembri lõpus saame tänu Kohaliku Omaalgatuse Programmi rahastusele kauaoodatud õhksoojuspumba meie teatrisaalile. Seda projekti aitas kirjutada Sigrid Väärtnõu.

Suvi nukuteatris oli tihe, igal laupäeval etendus, vahest ka kaks, sest publik ei tahtnud ühe korraga ära mahtuda! Meie teater käis esinemas mitmel suvesündmusel Hiiumaal ning korra ka mandril, Haapsalu lähedal Ristil. Soera kultuuri-kolmapäevadel oli tihti lasteprogrammis nukuteatri-sugemetega lood ja matkad. Toredat elevust tõi žiguli nukuteatri kleepsuga. See pilgupüüdja tekkis mu rohelisele jõuvankrile tänu Recado Meediale. Nukuteatri suvesõite ja kleepsu teostust toetas rahaliselt meie kohalik Kultuurkapital, mille eest suurimad tänud!

Meie kaks kõige tegusamat näitlejat, Tõnu Tamm ja Emma Trumm, läksid peale põhikooli õppima mandrile. Piret Põllu käis nukuteatri põhitrupiga 18.-20. nov. Helsingi mardilaadal, esineti nukunäidendiga „Karupoeg Puhh“.

Lea Sibul, meie nukuteatri alustala, on endiselt toimekas, juhendab lasteringe ja nõustab, kus vaja.

Lea ütleb, et kui tervis nöögibki, siis nukuteater aitab seda unustada.

(intervjuu Kärdla ajalehes “Kohvilähker” dets. 2011)