Nukuteatri tegus aasta algus

Nukuteatril on aasta algus olnud äärmiselt töine. Nii sai jaanuari kuus alustatud Kohaliku Omaalgatuse Programmist saadud toetuse abil teatrisaali põranda korrastamisega, et tulevikus kõige väiksemad mudilased, kes veel ei käi ja saalis sünnipäeva pidudel osalevad, saaksid oma toimetamisi teha puhtal ja kergesti hooldataval põrandal. Lihvimise ja lakkimisega tööd teostas meil OÜ Hioma ning maja tegi lihvimistolmust puhtaks Kai Kallase puhastusfirma.

Nagu ikka ka kõigi eelmiste erinevate projektide läbiviimisel ei piirdunud meie töö vaid KOP-i projekti lõpetamisega. Saali põrand jäi peale lihvimist, lakkimist ja puhastamist nii ilus ja kuna olime sunnitud enne lihvimistööde algust terve teatrisaali vabatahtlike abiga tühjaks kolima, siis ühiselt asja arutades mõtlesime, et teeme oma jõududega ühtlasi ära ka muud kogu teatrisaali värskendamist vajavad täiendavad tööd. Nii sai tulevaste etenduste tarbeks otse lava taha üks senini kinnipandud uksekoht uuesti sisse raiutud. Nüüd saavad näitlejad koos oma nukkudega sirmi taha eraldi uksest, mitte ei pea lava taha saamiseks vaatajaid täis teatrisaali kasutama. Samuti said uue värvikorra seinad. Ja nüüd veel üks oluline asi. Paljusid hiidlasi huvitab kindlasti küsimus, mis on saanud nendest annetustest, mille kogumispurgid olid välja pandud nii mitmeski kaupluses. Vastan: annetatud oli kokku 153 EUR ja 75 eurosenti. Pool sellest summast kulus teatril Tallinnasse nukuteatrite talvefestivali „Valge muinasjutt“ osalemiseks . Nukuteater esitas näidendi „Kuurikollid“, millega ka jõulude ajal Kärdlas mitu korda esineti. Ülejäänud annetusraha eest ostis aga nukuteatri Kersti üles vuntsitud teatrisaali uued punased kardinad vanade pleekinud ja kulunud aknakatete asemele.

Nii võib kinnitada, et heade inimeste poolt nukuteatrile antu läks väga õigete eesmärkide täitmiseks nagu ka teatrile eraldatud KOP-i toetus. Veel kord suured tänud KOP-ile, OÜ Hioma-le, Kai Kallasele ja kõigile annetajatele. Tänu ka sulle, Lea, kes sa oled meid õpetanud väheste summadega palju korda saatma! Kõiki huvilisi ja sõpru ootame uue välimuse saanud teatrisaali kuu lõpul. Täpse kuupäeva ja kellaaja anname eelnevalt lehe ja sotsiaalmeedia kaudu teada.

Sigrid Väärtnõu

(Lugu ilmus Hiiu Lehes 06.02.2015)